вести

вести

Во Скопје пристигна ЕУ-автобусот

Во Скопје пристигна ЕУ-автобусот кој е дел од Европската кампања за гарантирани шеми за минимален приход во која е вклучена и Македонија. Целта на...

Села го предизвикува Ахмети: Подготвен сум за дуел, одбери време и место!

Алијансата за Албанците, односно лидерот Зијадин Села е подготвен во секој момент да излезе на телевизиско соочување со Али Ахмети. Лидерот на ДУИ нека...

Вардар загуби од Монпелје

Со краен резултат 28:27, Вардар го изгуби мечот против Монпелје и не ја одбрани титулата од Лигата на шампионите во Европа. Црвено-црните тешко го почнаа...

Спасовски: Наскоро договор за признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија

Процедурата за потпишување договор за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија е во завршна фаза, текстот на договорот е усогласен меѓу...

Николоски бара седум министри веднаш да поднесат оставки

За жал се потврдија повеќемесечните стравувања како и наши укажувања во однос на евроинтеграциите на Македонија, дека земјата ризикува да не добие датум почеток...

Судењето на Грујевски и Бошкоски за лажните пасоши закажано во ноември

Горан Грујевски и Никола Бошкоски во ноември ќе седнат на обвинителните клупи на солунскиот суд, за лажните пасоши со кои сакаа преку Грција да...

За пет дена се пушта патот Приштина-Скопје

Најдоцна за пет дена, односно пред 1. јуни, ќе биде пуштен во сообраќај патот Приштина-Скопје, на потегот Качаник-Генерал Јанковиќ, а набргу потоа ќе се...

Џафери на Средба на Југоисточна Европа во Тирана

Средбите на Утринските молитви се инспиративна традиција која ги пренесува вредностите на вера, мир и љубов, и токму тоа се суштинските вредности кои се...

Три лица повредени во сообраќајна несреќа во Тетово

Три лица се здобиле со повреди во сообарќајна несреќа на две возила што се случи денеска околу 11:20 часот на улица „Илинденска“, во Тетово. Во...

СЕММ ги осуди Саше Политико и „Мактел“ за грубо прекршување на новинарските стандарди

Советот за етика во медиумите на Македонија, на својата седница оддржана на 21 мај 2018 година го осуди Сашо Иваноски и порталот Мактел.Мк дека...

Не пропуштајте

Придружете ни се Facebook