Веќе му честитаат, Несторовски се враќа во Серија А (ФОТО)

Несторовски кој заедно со Александар Трајковски го напуштија Палермо, според италијанските медиуми во текот на денот би требало да ги има лекарските прегледи, а потоа во попладневните часови и отпатува во Австрија каде што и моментно играчите на Удинезе ги имаат летните подготовки.

Ваквиот трансфер го потврди и поранешниот репрезентативен голман Гого Јовчев кој сега има улога на тренер.

На својот фејсбук профил Јовчев му го честиташе враќањето на нашиот интернационалец во најсилната италијанска фудбалска лига.

– „Бомберот“ се врати во Серија А. Нека ти е со среќа новиот трансфер во Удинезе. Ти посакувам од сè срце само да продолжиш во ист стил. Не е мала работа да се дадат 45 голови во Италија за три години – се зборовите на Јовчев.

Прочитајте и...  Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

На тој начин ќе се зголемува македонската „колонија“ на фудбалери во Серија А, Горан Пандев е член на Џенова, а изминатиот период Елиф Елмас беше промовиран како нов играч на Наполи.

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат