Tag : трајковски

Хроника

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

МИА Агенција
Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба...
Вести Македонија Слајдер

Судот го одби барањето на ОЈО на Трајковски да му се суди одвоено

Слободен печат
На Тони Трајковски обвинет во случајот „ТНТ“ ќе му се суди во редовните судски постапки, а не одделно, како што предложи јавниот обвинител Бурим Рустеми....
Вести Македонија Слајдер

„ТНТ“ почна од почеток, на Груевски пак му се суди во отсуство

Слободен печат
Огнен Ставрев, судија во предметот “ТНТ” денеска соопшти дека поради измени во поротничките редови на судечкиот совет, предметот започнува од почеток. Судот се согласи барањето...
Вести Македонија Слајдер

Тепаниот Трајковски дојде сам во суд за „ТНТ“

Слободен печат
Обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски денеска, после неколку отсуства, дојде на судското рочиште за предметот “ТНТ” во кој тој е обвинет. Тој...
Вести Економија

Трајковски и официјално стана директор на Еуростандард банка

Денеска од страна на Централниот регистар беше објавено дека Горан Трајковски ја превзема раководна функција во Еуростандард банка, oткако тој претходно си замина од директорското...
Хроника

Обвинетиот Трајковски побарал изземање на Јанева од случајот „ТНТ“

Слободен печат
Со сослушување на сведоци предложени од одбраната денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за случајот „ТНТ” на Специјалното јавно обвинителство кој се...
Спорт Фудбал

Веќе му честитаат, Несторовски се враќа во Серија А (ФОТО)

Слободен печат
Несторовски кој заедно со Александар Трајковски го напуштија Палермо, според италијанските медиуми во текот на денот би требало да ги има лекарските прегледи, а потоа...
Спорт Фудбал

Палермо во Серија Д, Несторовски и Трајковски слободни играчи

Слободен печат
Според досегашните најави наредниот период се очекува Несторовски да потпише за Удинезе и воедно се врати во најсилната италијанска фудбалска лига. Трајковски кој исто така...
Спорт Фудбал

Палермо исфрлен во Серија Д, слободни Несторовски и Трајковски!

Слободен печат
Ако до вчера имаа амбиции да се вратат во елитата, односно Серија А, сега играчите на Палермо сигурно добро ќе размислат каде ќе ја продолжат...
Спорт Фудбал

Трајковски на „радарот“ на португалски гигант!?

Слободен печат
Трајковски се поврзува со трансфер во еден од најголемите фудбалски клубови во Португалија, Спортинг Лисабон. За екипата на Спортинг Лисабон веќе настапува еден наш репрезентативец,...