Tag : трајковски

Вести Македонија

Почина најстариот брат на претседателот Борис Трајковски

Слободен печат
По долго боледување вчера почина Мојсеј Трајковски, братот на нашиот претседател Борис Трајковски. Веста ја пренесоа локални портали од Струмица, родното место на Трајковски. Претседателот...
Вести Македонија Слајдер

Трајковски: Пред петкратното убиство барав средба со Мијалков и Тодоровски, но не ме повикаа

Неколку месеци пред настанот, добив податок дека во Липковскиот регион повторно се појавиле униформирани паравоени формации. Претходните го имале знакот на УЧК, а сега имале...
Вести Македонија

Министерот Адеми на чело на владината делегација на одбележување на годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски во Мостар

Слободен печат
Министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, ја предводеше делегацијата на Владата, во која беа и министерот задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан и заменик министерот...
Вести Македонија

Родната Струмица ја одбележа 16-годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски

Слободен печат
Пред споменикот „Македонија”, подигнат во чест на трагично загинатиот македонски претседател, Борис Трајковски, родната Струмица ја одбележа шеснаесетгодишнината од неговата смрт. Членови на семејството Трајковски,...
Вести Македонија Слајдер

Традиционален планинарски марш во чест на Борис Трајковски

МИА
Петнаесет планинари од Струмица, Радовиш, Гевгелија и Штип по петнаесетти пат ќе маршираат во чест на трагично загинатиот македонски претседател, Борис Трајковски. Маршрутата долга 200...
Хроника

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

МИА Агенција
Судот ја повика на следното рочиште за „ТНТ“ докторката која на обвинетиот Тони Трајковски му издала медицинска документација за јавно да ја образложи здравствената состојба...
Вести Македонија Слајдер

Судот го одби барањето на ОЈО на Трајковски да му се суди одвоено

Слободен печат
На Тони Трајковски обвинет во случајот „ТНТ“ ќе му се суди во редовните судски постапки, а не одделно, како што предложи јавниот обвинител Бурим Рустеми....
Вести Македонија Слајдер

„ТНТ“ почна од почеток, на Груевски пак му се суди во отсуство

Слободен печат
Огнен Ставрев, судија во предметот “ТНТ” денеска соопшти дека поради измени во поротничките редови на судечкиот совет, предметот започнува од почеток. Судот се согласи барањето...
Вести Македонија Слајдер

Тепаниот Трајковски дојде сам во суд за „ТНТ“

Слободен печат
Обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски денеска, после неколку отсуства, дојде на судското рочиште за предметот “ТНТ” во кој тој е обвинет. Тој...
Вести Економија

Трајковски и официјално стана директор на Еуростандард банка

Слободен печат
Денеска од страна на Централниот регистар беше објавено дека Горан Трајковски ја превзема раководна функција во Еуростандард банка, oткако тој претходно си замина од директорското...