Вардар ќе има балкански „шмек“, нов играч е Анте Кудуз!

Како што информира „Балкан-Хандбал“, повремениот хрватски репрезентативец Анте Кудуз е нов член на Вардар 1961.

25-годишниот лев бек на романската екипа Динамо од Букурешт, од наредното лето ќе го облече дреот на двократниот овојувач на Лигата на шампионите.

Најдобриот ракометар во романското првенство за сезоната 2019/2020, ја игра својата трета сезона во тамошниот шампион со кој настапуваше и во европското елитно натпреварување.

Пред тоа беше дел од матичниот Осиек, потоа Вараждин, ги бранеше боите на францускиот Дижон, а подобри денови дочека во швајцарскиот Фади Винтертур.

Истиот извор наведува дека пред него скопскиот тим постигна договори со Васко Шеваљевиќ и Дарко Ѓукиќ. Шеваљевиќ веќе е официјално промовиран, а за српското десно крило Ѓукиќ и натаму нема потврда.

Вардар денеска ќе го игра првиот официјален меч во 2021 година

Прочитајте и...  Федерер се враќа на тениските терени: Секогаш е забавно да се игра против Ѓоковиќ

Поврзани вести

ВИДЕО: Триумф на Наполи, десетина минути за Елмас

Слободен печат

Шоу на Кејн и Бејл за нов триумф на Тотенхем

Слободен печат

Барселона има нов претседател, Меси останува на „Камп Ноу“?

Слободен печат

Милинковиќ-Савиќ на лето од Лацио се сели во Јувентус?

Слободен печат

Коронавирус пред ол-стар натпреварот, двајца кошаркари го откажаа настапот

Слободен печат

Познат распоредот за третиот дел од сезоната во ПМФЛ: Вардар во првите две кола против Шкупи и Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар