33.8 C
Скопје

Tag : анте кудуз

Ракомет Спорт

Талески го продолжи договорот со Вардар 1961

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец ќе го продолжи договорот со „црвено-црните“, односно уште една година ќе биде дел од Вардар 1961. Филип Талески се врати во Скопје минатото...
Ракомет Спорт

Новиот играч на Вардар, Кудуз: Избркан од станот, три дена сум на улица!

Слободен печат
Неверојатна приказна ни доаѓа од Романија, а зборува за ракометниот професионализам на романски начин. Хрватскиот репрезентативец Анте Кудуз (кој од следната сезона ќе ги брани...
Ракомет Спорт

Официјално: Вардар 1961 ги потврди Кудуз и Ѓукиќ!

Слободен печат
Претходно се најавуваше, тоа денеска и официјално доби потврда, од следната сезона на позицијата лев бек во тимот на Вардар 1961 ќе игра Анте Кудуз...
Ракомет Спорт

Вардар ќе има балкански „шмек“, нов играч е Анте Кудуз!

Слободен печат
Како што информира „Балкан-Хандбал“, повремениот хрватски репрезентативец Анте Кудуз е нов член на Вардар 1961. 25-годишниот лев бек на романската екипа Динамо од Букурешт, од...