9 C
Скопје

Удрил двајца пешаци и побегнал

Тетовската полицијата е во потрага по возач кој вчера наутро удрил во двајца пешаци и побегнал од местото. Инцидентот се случил околу девет часот на кружниот тек на улицата „Илинденска” и „171″.

– Со возилото биле удрени Ш.Ш.(44) и М.З.(26), двајцата од Тетово. Од ударот здобиле повреди и со друго возило се пренесени во Клиничката болница. Таму им е укажана лекарска помош – соопшти СВР Тетово.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово по што е почната потрага по возачот.

Прочитајте и...  ВИДЕО | МВР трага по него: Таткото на тепаното дете во Кочани се заканува со оружје

Поврзани вести

ВИДЕО | Поранешна полицајка од Минесота обвинета за ненамерно убиство за време на рутинско запирање на возило

Слободен печат

Приведено лице од Тетово, запленета дрога

Слободен печат

ВИДЕО | МВР трага по него: Таткото на тепаното дете во Кочани се заканува со оружје

Слободен печат

Приведен дилер од Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение против 11 лица за злоупотреби при издавањето пасоши

Слободен печат

Повреден рудар од Македонска Каменица

Остави Коментар