6 C
Скопје

Удри во мотоциклист и избегал

Вчера утро на улицата „Коце Металец“ во Скопје, патничко возило удрило во мопед „јијинг“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ц.С. (37) од Скопје. По несреќата возачот на автомобилот избегал.

Во незгодата со тешки повреди се здобил возачот на мопедот Ц.С. на кој му е укажана помош во градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Прочитајте и...  Семејна драма во парк во Тетово: Поранешната сопруга нешто му ставила во кафето, тој заврши во болница, таа во полиција

Поврзани вести

Мангупот од Гостивар кој се снимаше како руши сообраќаен знак со четирицикл заработи две пријави

Слободен печат

Силувана 28-годишна девојка, силувачот (52) приведен

Слободен печат

Семејна драма во парк во Тетово: Поранешната сопруга нешто му ставила во кафето, тој заврши во болница, таа во полиција

Слободен печат

Трагедија во Дебар – маж починал од труење со плин, се мачел неколку дена

МИА Агенција

Уапсен крадец во Скопје, пленот ќе биде вратен кај сопственикот

Слободен печат

Возило удри во ѕид пред бензинска пумпа до магистралата А3 кај Делчево

Слободен печат

Остави Коментар