5 C
Скопје

Триесет психолози понудија бесплатна психолошка помош за жртвите од „Јавна соба“

Основачот на онлајн платформа за анонимно советување со лиценцирани психолози, Разговор.мк, Георги Михаилов нуди бесплатно советување и психолошка поддршка на сите девојки чија доверба била злоупотребена од членовите на групата “Јавна Соба”.

-Се работи за онлајн комунакација. Секој може да ја преземе апликацијата и да закаже разговор со некои од психолозите кои стојат на располагање. Секоја од девојките може да не контактира на нашата е-маил адреса [email protected] или преку нашите профили на социјалните мрежи. Морам да нагласам дека сите 30 лиценцирани психолози кои се дел од Разговор.мк веднаш се понудија бесплатно да ја дадат нивната поддршка, информира Михаилов и додава дека не е ограничен бројот на девојки кои може да се обратат за помош.

Прочитајте и...  Се чека одлука на Комисијата за заразни болести за нови рестриктивни мерки

 

Поврзани вести

Која е нишката што ја поврзува Македонија со кланот „Америка“

Слободен печат

Милета Миљаниќ, ака Мајк падна во Њујорк: Агентите на ФБИ му ставија лисици на рацете на водачот на кланот „Америка“

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Вашингтон со критика до Пекинг заради наметнување на изборниот закон во Хонгконг

Слободен печат

ВИДЕО I Еден мигрант загина, а неколку се повредени во експлозија во минско поле во близина на Плитвице

Слободен печат

Захарова: Русија конструктивно ќе одговори на позитивните сигнали од САД

Слободен печат

Остави Коментар