16 C
Скопје

Tag : Македониа

Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Приведени 4 лица за Јавна соба – двајца велешани, еден битолчанец и еден од Штип

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за Канал 5 посочи дека не 2 туку 4 лица се приведени, две од Велес, едно од...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Триесет психолози понудија бесплатна психолошка помош за жртвите од „Јавна соба“

Елизабета Д. Спасеновска
Основачот на онлајн платформа за анонимно советување со лиценцирани психолози, Разговор.мк, Георги Михаилов нуди бесплатно советување и психолошка поддршка на сите девојки чија доверба била...
Вести Македонија

Јанева задржана на дополнителни испитувања

Слободен печат
Здравствената состојба на поранешната претседателка на СЈО, Катица Јанева се уште е лоша и таа денеска ќе биде задржана во болница за дополнителни испитувања, изјави...
Вести Македонија

Ангеловска: Понудата ја гледам како шанса, да бидам предводник на промени

Слободен печат
Понудата ја гледам како шанса да бидам предводник на промени во земјата во која ја планирам и својата иднина, напиша вечерва на Фејсбук предложената нова...
Вести Македонија

Владата будно ги следи реакциите по најавата за подготовка на план против ширењето на лажните вести

Слободен печат
Владата со посветеност и внимание ја следи дебатата што се развива по најавата за подготовка за План за одлучна акција против ширење дезинформации, се наведува...