-8 C
Скопје

Триесет и тригодишен од село Манастирец пукал во баба си

Триесет и тригодишен од росоманското село Манастирец пукал синоќа во баба си, жената се наоѓа во кавадаречката болница и за среќа не е во животозагрозувачка состојба.

Доктор Ратко Грков од Брза помош Кавадарци потврди за МИА дека интервенирале на местото на настанот и поради повредите, ја пренеле жената во болница.

Хирургот Благој Митев, кој синоќа бил дежурен во болницата во Кавадарци, за МИА соопшти дека жената е задржана на хируршкото одделение

-Има три метални предмети во екстремитетот. Во горниот дел на екстремитетот, таму надлактицата. Ќе се интервенира хируршки, за да се извадат. Кога ќе се извадат, ќе се види за што точно се работи, појасни хирургот.

Портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски најави официјална информација за подоцна во текот на денот.

Прочитајте и...  Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Поврзани вести

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Приведен ловџијата од Прилеп кој застрела колега од ловната група

Слободен печат

Работел по 18 часот: Кривична пријава против угостител во Гостивар

Слободен печат

Малолетник се обидел да силува 27-годишна девојка во струшко

МИА Агенција

Расчистена кражба во трговски центар во Скопје, приведени две лица

58 санкции за брзо возење во Штип и Кочани

Остави Коментар