Три хороскопски знаци кои ќе имаат тежок период до крајот на ноември

Овие денови, следниве хороскопски знаци ги очекува потежок период. Но, и тоа не е крај на светот. Понекогаш треба да забавите и да се подготвите за патувањето што ве очекува во иднина.

1. Стрелец

Немојте да паничите. Наскоро Јупитер ќе влезе во вашиот знак, а ова се одлични вести за вас. Но дотогаш, во сезоната на Скорпијата, потребно е да забавите и да ги наполните батериите. Ќе направите уште еден круг околу сонцето и потребен ви е подолг одмор. Доколку не сакате да минувате време сами, оваа сезона е периодот кога мора да ја прифатите самотијата. Нема потреба да се плашите. Секој заслужува малку одмор.

2. Лав

Бидејќи сонцето патува во вашата четврта куќа на домот и семејството, воопшто нема да ви биде лесно да забавите. Важно е да знаете дека сè е во ред. Ова е период кога треба да најдете удобност и задоволство во вашиот дом додека сте опкружени со саканите. Сепак не значи дека сезонава ќе биде само лоша. Можеби ќе бидете нервозни, но барем ќе бидете со луѓето што ги сакате. Сега е сосема во ред да бидете малку себични и да се грижите за себе.

Прочитајте и...  Турција очекува авио-сообраќајот да се нормализира до крајот на јуни

3. Овен

Знаевте ли дека имате многу сличности со Скорпиите? Владетелот на Скорпиите, Марс, е владетел и на вашиот знак. Сонцето минува низ вашата осма куќа на сексот и трансформацијата, па можно е да имате лошо расположение. Но немојте премногу да размислувате за тоа и не си создавајте дополнителен притисок. Ова е само циклус и сега е време да се повлечете и одморите пред да продолжите понатаму. Во блиска иднина ќе најдете нова авантура бидејќи Јупитер влегува во вашата деветта куќа на патувањата.

Прочитај повеќе

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Слободен печат