9 C
Скопје

Tag : ноември

Вести Македонија Слајдер

Државен Завод за статистика: Просечната нето плата во ноември била 27.588 денари

Слободен печат
Просечната месечна исплатена нето плата по вработен за ноември во 2020 година изнесувала 27.588 денари што е за 7 отсто повеќе во споредба со истиот...
Вести Економија

Индустриското во ноември со пад од четири отсто, за 11 месеци годинава пониско за 10,6 отсто

МИА Агенција
Индустриското производство во ноември 2020 година бележи пад од 4 отсто во односна ноември лани, а во периодот јануари-ноември 2020 во однос на тој период...
Вести Свет

Минатиот месец е најтоплиот ноември регистриран досега

И.И.
Годинешниот ноември беше најтоплиот регистриран месец досега, соопшти денеска европската служба за климатски промени „Коперникус”. Како што се наведува, температурите минатиот месец биле над просекот...
Вести Регион

Бугарија планира да затвори речиси се од 27 ноември

И.И.
Бугарија има намера да затвори училишта, ресторани и продавници и да ги забрани сите спортски настани, приватни забави и екскурзии за да се спречи ширењето...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Шест необични факти за децата родени во ноември

Слободен печат
Без разлика дали верувате дека судбината е запишана во ѕвездите, факт е дека месецот во кој вие или вашето бебе сте родени, може да игра...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Ја китите елката во ноември? Еве што говори тоа за вашата психичка состојба

Слободен Печат
Сега имате научна потврда како изговор да го вратите колку што можете порано чувството од детството… – За повеќето луѓе украсувањето за Нова година потсетува...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Хороскоп

Месечен хороскоп за ноември: Љубовната ситуација ви е како плима и осека

Слободен печат
ОВЕН Што и да правите, на почетокот на ноември ќе ви се чини дека ништо не ви оди од рака. Затоа и воздржете се од...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

За овие 5 хороскопски знаци ноември ќе биде најдобриот месец оваа година

Слободен печат
Ноември е на прагот, а овие пет хороскопски знаци, можат да очекуваат успех на повеќе полиња. 1. Овен Љубовта е во воздухот, а вие треба...
Вести Свет Слајдер

НАСА: Астероид на 2 ноември ќе мине крај Земјата

МИА Агенција
Американската вселенска агенција НАСА соопшти дека на 2 ноември астероид ќе мине крај планетата Земја. Како што се наведува, дијаметарот на астероидот, означен како „2018VP1″,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Шокантно откритие на светските лекари: Коронавирусот се појавил во ноември?

Слободен печат
Во весник во Хонгконг се појави текст со дотогаш необјавени официјални податоци според кој првите случаи во Вухан – кинескиот град во кој пандемијата на...