„Тотал“ започнува од почетокот

Бидејќи изминале 90 дена и не било во тој период закажано рочиште за случајот „Тотал“ во кој е обвинет Драган Павловиќ – Латас, процесот денеска започна од почеток. Новинарот Павловиќ и овој пат рече дека е невин по однос на обвинителниот акт.

Драган Павловиќ – Латас е обвинет дека во периодот од 2008 до 2015 заедно со правни лица со намера да одбегнат плаќање даноци во завршните сметки и даночните пријави давале лажни податоци. Правните лица го оштетиле Буџетот за 121.000 евра, а латас за 63.000 евра.

Прочитајте и...  Стружанец крадец во време на полициски час

Прочитај повеќе

Парична казна за кумановец заради непочитување на самоизолација

Слободен печат

Парични казни за 9 лица од Гостивар – се возеле за време на полициски час

Слободен печат

Стружанец крадец во време на полициски час

Двајца мажи се шетале низ Куманово додека важел полицискиот час

По 3,5 години затвор за Аљими и Гури

Пресуда за предметот „Транспортер“

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Денеска пресуда за „Титаник 3″

Нема лабаво: Кривични пријави за тие што не седат дома

Марина Дамческа

Мајка и нејзините две ќерки приведени за поседување кокаин

Слободен печат

Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

МИА Агенција

Во Кичево шест лица не го почитувале полицискиот час, тие се приведени

Уапсена скопјанка која не го почитувала полицискиот час