18.8 C
Скопје

Тешко повредено дете во Виница

Вчера во 10.30 часот во полициската станица во Виница е пријавено дека на улицата „Ванчо Прке” возило „ланд ровер”, со винички регистарски ознаки, управувано од С.М.(67) село Градец, удрило во малолетен пешак.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки повреди, констатирни во Клиничкиот центар во Штип. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Виница.

Поврзани вести

180 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Прилепчанецот Ајровски доби притвор откако во камионот што го управувал беа откриени 324 килограми кокаин

МИА Агенција

Изгоре камион кај Струмица

Слободен печат

Битолчанец осомничен за недозволена трговија со дрога

100 санкции за непрописно вградени „фолии” и светлосни и звучни уреди во возила

Слободен печат

Во Тетово апел до граѓаните да се воздржат од пукање на свадби

Слободен печат

Остави Коментар