• повредено

Автомобил во Суботица удри во семафор, повредено е дете, а возилото е уништено

Во сообраќајна несреќа што се случи денес во Суботица, околу 16,40 часот, на раскрсницата кај Нова општина, неколку лица се повредени кога автомобил се срушил и срушил семафор, кој паднал на минувачите. Патниците во автомобилот се здобиле со полесни телесни повреди, а едно дете е повредено, пренесува Subotica.com. Сите повредени се пренесени во болница.