4 C
Скопје

Тешко повреден велосипедист на булеварот „Александар Македонски”

Р.Ш.(70) од Скопје синоќа е тешко повреден во сообраќајка што се случила на булеварот „Александар Македонски”.

Според МВР, случајот е пријавен вчера во 20 часот. Незгодата се случила меѓу патничко моторно возило „ауди А7 ” со скопски регистарски ознаки управувано од Д.И.(24) од Скопје, патничко моторно возило со непознати регистарски ознаки управувано од засега непознато лице кое избегало и велосипед управуван од Р.Ш.

Р.Ш. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза” каде му се констатирани повредите.

Извршен е и увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР – Скопје.

Прочитајте и...  Велешкото обвинителство побара притвор за дилер на дрога​

Поврзани вести

Велешкото обвинителство побара притвор за дилер на дрога​

Слободен печат

365 санкции за неносење маска

Слободен печат

155 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Снимки од безбедносни камери можат да бидат доказ против крадец

Горан Наумовски

МВР приведе скопјанец кој бил баран со потерница

Слободен печат

Возач итно пренесен во болница откако со автомобил се забил во банкина кај „Мавровка“

Слободен печат

Остави Коментар