Tag : александар

Вести Регион Слајдер

Вучиќ: Нема да одам за Бадник во Црна Гора

Слободен печат
Јасно ви е дека во Црна Гора за Бадник нема да одам, иако таа посета ја подготвувавме, кажа престедателот на Србија Александар Вучиќ по утринската...
Еспресо Шоу биз

Дац и Александар велат: Најдете време за љубов, а ова е нивната нова песна – „Љуби ме“ (ВИДЕО)

Слободен печат
„Боемското дуо за добро расположение” Дац и Александар имаат нова песна. „ЉУБИ МЕ“ , химната на љубовта веќе е хит на радио станиците. Во приказната на...
Еспресо Шоу биз

5:37… Морам да ја измијам косата, тој секогаш ми вели: “Мамо, сакам да заспијам со твојата миризлива коса…“

Слободен печат
Со судска одлука малиот Александар Поповиќ (7,5) од неодамна живее со татко му, бизнисменот Милан Поповиќ (54), а мајка му Северина Којиќ ќе може да...
Еспресо Шоу биз

Еве на кој начин комуницираат Северина и поранешниот сопруг Милан

Слободен печат
Пејачката Северина Којиќ го загуби спорот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот син. Хрватскиот суд на 28 ноември донесе привремена...
Вести Македонија

Пендаровски одржа средба со Александар Сорос

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил објави дека одржал средба со претседавачот на Фондациите Отворено општество Александар Сорос, син на познатиот филантроп Џорџ Сорос....
Еспресо Шоу биз

Од новиот спот на Северина ќе плачат сите мајки (ВИДЕО)

Слободен печат
Северина го објави спотот за новата песна „Rođeno moje“, која ја посвети на својот син Александар. Оваа песна и пред нејзината премиера беше прогласена за...
Вести Регион

Вучиќ: Одлуката на ЕУ за Македонија е потврда за нашите блиски врски со Русија и Кина

Слободен печат
Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека одбивањето на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија и покрај нивните реформските напори, е...
Вести Ви Препорачуваме Култура

Убава ви е песната, како и душата, драги Дац и Ацо

Јасмина Кантарџиева Димков
Пријатно изненадување за очите и за ушите беше, по долги години, она со што, вчеравечер, нè расположи „Макфест“. Еј, седиш, па, гледаш, и – по...
Вести Регион

Вучиќ: Кога велат немојте со Русите, Кинезите, ние велиме – сакаме, тоа е наш интерес

Слободен печат
Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека секогаш ќе се бори за мир, затоа што војната никому не му е потребна, но дека тој никогаш нема...
Вести Култура

Александар и Александра: Публиката многу добро ги прифаќа македонските писатели!

Јасмина Кантарџиева Димков
Александар и Александра имаат убава книжевна мисија – да пробаат да ја доближат книгата до секого. Тоа го прават преку нивната Интерент страничка @bookreaders_community, која...