Татко на исчезнато дете бара помош од јавноста и МВР

Исчезнатото момче е родено на 24.10.2009 година. 

Кумановецот Африм Асани денеска побара помош од граѓаните доколку го видат неговиот 11- годишен син, Џингиз Асани да пријават во полиција или да се јават на неговиот телефонски број 075/ 844- 348.

-Детето носи црвена јакна, изјави родителот Асани од кумановски „Средорек” кој побара помош од граѓаните доколку го видат детето да пријават во полиција или да го контактираат семејството.

Исчезнатото момче е родено на 24.10.2009 година.

„На 27 јануари 2020 во 19.50 часот во Полициската станица Куманово, А.А.(40) од Куманово пријавил дека неговиот 10-годишен син пред четири дена околу 15 часот излегол од дома и до моментот на пријавување не се вратил. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, информираат од МВР.
Прочитајте и...  Косовски државјанин обвинет за внесување на дрога во затворот Идризово

Прочитај повеќе

Жител на Арачиново осомничен за неовластена продажба на марихуана

Слободен печат

Косовски државјанин обвинет за внесување на дрога во затворот Идризово

Слободен печат

Уапсен жител на Дебар кој се обидел да силува сограѓанка

Слободен печат

Нова жртва од експлозијата во Романовце

Слободен печат

Пронајдени 43 мигранти во близина на Сопот

Слободен печат

Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Слободен печат

Остави Коментар

12 + 19 =

Прочитај повеќе

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат

Пронајдени 47 мигранти во „Фиат Дукато“, возачот побегнал

Слободен печат

Приведени двајца дилери на дрога во Неготино

Слободен печат

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција