Tag : исчезнато

Хроника

Татко на исчезнато дете бара помош од јавноста и МВР

Кумановецот Африм Асани денеска побара помош од граѓаните доколку го видат неговиот 11- годишен син, Џингиз Асани да пријават во полиција или да се јават...
Вести Свет

АКТИВИРАН НОВ „АМБЕР АЛЕРТ“ во Америка: Марија исчезнала во парк, полицијата бара црвено комбе

Слободен печат
Поминаа две недели откако петгодишното девојче Дулче Мариа Алавез е видена како си игра во паркот Бриџтон во Њу Џерси. Нејзината мајка Ноема Алавез Перез,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ТАТКО СЕ ОПИЛ ВО ВОЗ И ЈА ИЗГУБИЛ ЌЕРКИЧКАТА: По 20 години ја дознал неверојатната вистина (ВИДЕО)

Слободен печат
Јулија Мојсејенко од Белорусија повторно е со своите родители. Таа пред две децении, кога имала 4 години, исчезнала за време на патување со воз, објавила...
Хроника

Се трага по момче кое влегло во Вардар кај демиркаписко Бистренци и не се вратило

Слободен печат
Дваесет и едногодишно момче од демиркапиското село Бистренци вчера влегло во водите на реката Вардар околу 14 часот, да се разлади додека ги напасувало своите...
Хроника

Детето од Прилеп кое исчезна во Тетово најдено во Скопје

МИА Агенција
Секторот за внатрешни работи од Тетово информираше дека е најдено шестодишното дете од Прилеп кое беше пријавено кај нив како исчезнато на 18 мај од...
Хроника

Дете од Прилеп исчезна во Тетово

Во Секторот за внатрешни работи во Тетово вчера било пријавено дека од саботата,18 мај, е исчезнато дете. Жител на Прилеп пријавил дека во Тетово е...