Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019 - Слободен печат

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Тамара Тодевска благодарение на моќниот вокал и прекрасниот настап на Евровозија оваа година се закити со уште еден трофеј, кој всушност е и прв трофеј за нашата земја од ова натпреварување.

Таа е прогласена за најдобар женски евровизиски вокал за 2019-та година, 23,3 проценти од гласачите за категоријата најдобар женски глас гласале за неа.

Победничката песна „Аркада“ во изведба на Данкан Лоренс од Холандија ја понесе титулата во категоријата за најдобра песна.

Во категоријата најдобар машки изведувач победи Лука Хани од Швјцарија, победникот Данкан се најде на второто место, а Италијанецот Махмуд го освои третото место.

За најдобра група се прогласени норвежаните „КЕИНО“.

На кому ќе му припаднат трофеите одлучуваа фановите и слушателите на евровозискиот натпревар, а гласањето за Радио-наградите на Евровизија траеше од 1 до 10 јуни.

Прочитајте и...  Цеца ја објави Анастасија во бело бикини, а погледнете што напиша како коментар (ФОТО)

Прочитај повеќе

Неодоливата Лорен Симпсон и корисни совети како да постигнете совршено тело! (ФОТО)

Слободен печат

Прекрасната Ешли Грем повторно ја воодушеви јавноста! (ФОТО)

Слободен печат

Ким Кардашијан се обиде да го бакне Кание, а тој „ладно“ ја одби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бојата на долната облека кај жените открива каков љубовник е таа во кревет!

Слободен печат

Ниту родителите не би ја препознале: Антониа Гиговска го промени изгледот! (ФОТО)

Слободен печат

Шокантни резултати: Повеќе од 10 сексуални партнери – поголем ризик од рак?

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 1 =

Прочитај повеќе

Поранешната тинејџерска ѕвезда го запознала својот вереник на рехабилитација! (ФОТО)

Слободен печат

Северина се огласи откако го отстрани презимето Којиќ! (ФОТО)

Слободен печат

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен печат

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен печат

Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Слободен печат

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Слободен печат