1 C
Скопје

Tag : најдобра

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопски знаци кои имаат најдобра душа: На нивната добрина и нема крај!

Слободен печат
Дали знаете кои хороскопски знаци се познати по тоа што имаат најдобра душа? Запознајте ги трите знаци кои се толку добри, нежни и полни со...
Вести Економија

Македонија со најдобра бизнис клима во регионот

Слободен печат
Република Северна Македонија има најповолна бизнис клима во регионот, а исто така во однос на другите земји има помалку фискални ризици. Ова, како што соопштува...
Вести Економија

„Глобал фајнанс”: „Охридска банка” најдобра во земјава за 2020

Слободен печат
По петти пат во континуитет Светскиот финансиски магазин „Глобал фајнанс”, ја прогласува „Охридска банка” за најдобра банка во земјава. – Да се биде прогласен пет...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Избрана најдобрата фотографија на тема #СкопјеДома за вчерашниот ден

Слободен печат
Фотографијата на Јехона Спахиу е победник на вчерашниот ден, на конкурсот на Град Скопје за избор на автентични фотографии, видеа или гифови од домовите на...
Жена Забава Магазин

Знаете ли која диета е прогласена за најдобра од нутриционистите и докторите? Еве ја најновата листа на најдобри и најлоши диети!

Слободен печат
Ако размислувате за губење на килограми, размислете за диетата која веќе со години ја препорачуваат американските нутриционисти. Во студијата чии резултати се објавени во US News...
Вести Култура

Манфестација избор на најдобра „Мавровско-реканска пита 2019″

Слободен печат
Во Ростуше седиштето на општина Маврово и Ростуше денеска беше одржана 15. манифестација избор на најдобра мавровско-реканска пита. На оваа значајна манифестацоија, која е дел...
Еспресо Шоу биз

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Слободен печат
Тамара Тодевска благодарение на моќниот вокал и прекрасниот настап на Евровозија оваа година се закити со уште еден трофеј, кој всушност е и прв трофеј...