12.8 C
Скопје

Tag : змија

Жена Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

ФОТО | Марија Груевска: Паниката која минатата недела се создаде на „Ѕвездите на Гранд“ има цена – 150 евра!

И.Ј.
Изминативе години, популарниот музички натпревар „Ѕвездите на Гранд“ се докажа како шоу во кое буквално сѐ е возможно, а кандидатите кои се натпреваруваат, се трудат...
Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

Што треба, а што никако не смеете да правите ако ве касне змија?

Слободен Печат
Што се однесува до брзината на реакцијата при гризнувањето на змија отровница, клучниот збор е „брзо“. Дури и каснувањето од многу отровни змии, какви што...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО: Во пресрет на летото, ваквите глетки ќе бидат почести – змија во Дебар Маало

Слободен печат
Снимка направена во Дебар Маало кружи на социјалната мрежа Твитер, а на неа се гледа змија како ползи околу задното тркало на заклучен велосипед. „Ако...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Гладна змија се обидe да улови домашна мачка: Спас во последен момент!

Слободен печат
Домашната камера на едно семејство од Тајланд го сними моментот кога постар човек додека ја полева својата градина, поголема змија се вовлекува во неговиот двор...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО: Девојче било каснато од змија отровница која се сокрила во нејзините играчки

Слободен печат
Змијата отровница се скрила меѓу играчките на девојчето Еми Џо. Таа дошла до нив и одеднаш вриснала – но веќе било предоцна бидејќи змијата веќе...
Забава Магазин Магазин слајдер

Двајца ловци постигнаа нов рекорд, уловија бурмански питон долг 6 метри! (ФОТО)

Слободен Печат
Флорида е наречена „сончевата држава“ најмногу поради нејзината топла суптропска и тропска клима, но е позната и по константните невообичаени и интересни случки. Овој пат...
Вести Свет

Наместо маска носеше змија околу главата, заедно се повозија во автобус до Манчестер (ФОТО)

Слободен печат
Во многу земји носењето маски е задолжително во јавниот превоз, а некои луѓе се подосетливи во изнаоѓањето алтернативни начини за покривање на лицето. Така еден...
Забава Магазин Магазин слајдер

Кој е тука поголем предатор, птицата грабливка или змијата?! (ВИДЕО)

Слободен печат
Обично орлите се непријатели на змиите, но понекогаш можно е ситуацијата да биде сосема поинаква, погледнете…...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Семејство од Загреб во шок: Нашле змија скриена во машината за садови, едвај ја извлекле (ВИДЕО)

Слободен печат
Едно семејство од Загреб било прилично изненадено кога во машината за перење садови пронашле змија. Веднаш повикале спасувачи од засолниште за животни, за да го...
Еспресо Мода Шоу биз

Карлеуша во змиска кожа ја изненади јавноста (ФОТО)

Слободен Печат
Јелена Карлеуша е една од најдобро облечените на балканската јавна сцена, а тоа го покажа и со својата нова модна комбинација. Во прашање е несекојдневен...