Tag : злоупотреба

Вести Свет

Борел ја осуди полициската бруталност во САД: Ова е злоупотреба на моќ и од тоа треба да се откажеме

Слободен печат
Шефот на европската дипломатија, Јосеп Борел, со силни зборови се осврна на случувања во САД од последните недела дена и порача дека ЕУ осудува расизам...
Вести Регион Слајдер

Која е професорката која ја запали својата диплома пред српското Собрание?

Слободен печат
Професорка во знак на револт вчера излезе пред српското Собрание и ја запали својата диплома во знак на протест против, како што рече „квази државата“,...
Вести Македонија Слајдер

Милошоски: Заев поседува илјадници копии на нелегални снимки кои ги злоупотребува за уцени

Слободен печат
Пратеникот Антонио Милошоски на неговиот Фејсбук профил напиша дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев поседува копии на нелегални снимки и лично нарачува нивни монтажи и...
Вести Свет

НОВИ ОБВИНУВАЊА: Најмладата жртва на Епстајн имала 12 години

Слободен печат
Обвинителката на Девствените Острови побара одземање на имотот на покојниот холивудски продуцент Џефри Епстајн, кој беше обвинет за сексуално злоставување на малолетни лица на архипелагот...
Вести Регион Слајдер

Малчанскиот бербер бара самица, стравува дека другите затвореници ќе го малтретираат

Слободен печат
Нинослав Јовановиќ, познат како Малчанскиот бербер, кој го киднапираше девојчето Моника Каримановиќ, стравува за својата безбедност во затвор. Тој засега е во изолација, а според...
Вести Ви Препорачуваме Свет

СКАНДАЛ ВО АРГЕНТИНА: Свештеници осудени за сексуално злоупотребување на глуви деца

Слободен печат
Аргентински суд денеска осуди двајца свештеници за сексуално злоупотребување глуви деца во католичко училиште. Градскиот суд во Мендоза го осуди свештеникот Никола Корадио на 42...
Вести Регион

ФРАНЦУСКА АМБАСАДОРКА ОСОМНИЧЕНА ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА ЈАВНИ ПАРИ: Се заканува со тужба!

Слободен печат
Француската амбасадорка за Арктик и Антарктик, Сеголен Ројал осомничена е за злоупотреба на јавни средства, откако Радио Франс изнесе обвиненија на нејзина сметка, јави дописникот...
Вести Свет

ТАЈНИ СНИМКИ ОД ОЧАЈНИЧКИ ПОВИЦИ ЗА ПОМОШ: „Работодавците сексуално ме злоупотребуваат, рацете ми ги гореа во врело масло“

Слободен печат
Домашна помошничка од Бангладеш која работи во Саудиска Арабија на интернет објави видео-снимка во која тврди дека работодавците jа злоупотребуваат и сексуално ја искористуваат, а...
Вести Економија

Бектеши: Убеден сум дека ќе се стави крај на злоупотребата на „црвената нафта”

Слободен печат
Министерот за економија Крешник Бектеши е убеден дека ќе се стави крај на злопутребата на екстра лесното масло за домаќинство, познато како „црвена нафта”. Првпат...
Вести Регион

АКО ТИ СЕ ДОПАЃА, ЌЕ СЕ ДОГОВОРИМЕ: Професор од Хрватска ја нудел својата 15-годишна ќерка преку пораки

Слободен печат
Десетина луѓе во Хрватска примиле порака со вознемирувачка содржина. На екранот била млада девојка, а потоа следувала и зборовите: „Ако ти се допаѓа, ќе се...