• златко далиќ

Далиќ: Шпанија не е среќна што мора да игра против нас во осминафиналето

Селекторот на Хрватска, Златко Далиќ изјави дека ја почитува репрезентацијата на Шпанија, но и дека се надева на пласман во четвртфиналето. Токму Хрватска и Шпанија утре (18 часот) ќе играат во осминафиналето на ЕП. – Ги почитуваме сите, посебно нашиот следен противник, но и тие знаат дека и ние сме квалитетни и не се среќни …

Далиќ: Шпанија не е среќна што мора да игра против нас во осминафиналето Read More »