Tag : жилина

Спорт Фудбал

Прв фудбалски клуб кој банкротираше поради коронавирусот!

Слободен печат
Првата екипа го плати данокот на глобално тешката ситуација е фудбалскиот клуб од Словачка, МШК Жилина. МЖК Жилина е седумкратен словачки шампион, воедно поранешен учесник...
Спорт Фудбал

Олимпија Љубљана ја тестира Шкендија пред ЛШ

Слободен печат
Шкендија освен што ќе тренира и преку пријателски натпревари ќе ја темпира формата пред новиот настап летово во квалификациите од Лигата на шампионите. На 23...