2 C
Скопје

Tag : жељко обрадовиќ

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Денот кога Реал Мадрид беше на колена во Скопје!

Слободен печат
Датумот 6 ноември со златни букви е запишан во историјата на МЗТ Скопје Аеродром, откако на денешен ден во 1996 година беше остварена најголемата победа...
Кошарка Спорт

Фенербахче замената за Обрадовиќ ја најде во Србија, Кокошков нов тренер

Слободен печат
Кокошков минатата сезона беше главен тренер на НБА тимот Феникс санс, а сезонава е помошен тренер во Сакраменто кингс, а во меѓувреме го наследи Александар...
Кошарка Спорт

Обрадовиќ си замина од Фенербахче, ќе паузира една година

Слободен печат
Најтрофејниот европски тренер, Жељко Обрадовиќ повеќе не е тренер на турскиот Фенербахче откако двете страни не најдоа заеднички јазик за продолжување на соработката. Обрадовиќ одлучи...
Кошарка Спорт

Фенербахче: Тренерот Обрадовиќ го напушти Истанбул, но…!

Слободен печат
Преговорите помеѓу Жељко Обрадовиќ и челниците на Фенербахче за продолжување на соработката се главна тема во кошаркарска Европа веќе неколку дена. Денеска се појавија различни...
Кошарка Спорт

Обрадовиќ на крајот сепак останува во Фенербахче

Слободен печат
Иако во изминатите денови се шпекулираше дека најтрофејниот европски тренер ќе го напушти Фенербахче кога на лето ќе му истече договорот, но последните информации од...
Кошарка Спорт

Бомба, Обрадовиќ си оди од Фенербахче и доаѓа во Барселона

Слободен печат
Турскиот весник „Сабах“ денеска сензационално најави дека најтгрофејниот кошаркарски тренер Жељко Обрадовиќ на крајот од оваа сезона ќе го напушти Фенербахче и прво една година...
Останатo Спорт

Српски спортисти не сакаат да се вратат од Турција и да бидат во карантин

Слободен печат
Поголем дел од српските спортисти кои настапуваат во Турција одбиле да се вратат во татковината бидејќи задолжително треба да поминат 14 дена во самоизолација, а...
Кошарка Спорт

Грците со „бум“ трансфер: Обрадовиќ и ПАО, втор дел!?

Слободен печат
Најтрофејниот европски тренер на сите времиња би можел ова лето да се врати во редовите на Панатинаикос. Жељко Обрадовиќ веќе двапати одби да потпише нов...
Кошарка Спорт

Целиот кошаркарски тим на Фенербахче испратен на тестирање за коронавирус

Слободен печат
Рутинската лекарска проверка покажа дека во Фенербахче постојат потенцијални заразени од коронавирусот, а тестовите ќе покажат дали има позитивни на Ковид-19 помеѓу кошаркарите. „Веднаш откако...
Кошарка Спорт

Новицки европски кошаркар на деценијата, Обрадовиќ најдобар тренер

Слободен печат
„Eurohoops“ на своите читатели им постави анкета во која се бираат најдобрите кошаркари во последните 10 години. Се бираа најдобар европски кошаркар во НБА лигата,...