15 C
Скопје

Tag : зголеми

Вести Свет Слајдер

Бројот на жртви од земјотресот во Индонезија се зголеми на 56

МИА Агенција
Бројот на жртви во неодамнешниот земјотрес во Индонезија се зголеми на 56, додека повеќе од 800 лица се повредени, соопштија индонезиските власти. Земјотрес со јачина...
Вести Свет

Алтмаер: Договорот на ЕУ ги зголеми шансите за обновување на европската економија

МИА Агенција
Договорот на членките на Европска унија за   планот за стимулирање економии погодени од корона-кризата ја зголеми можноста за постепено закрепнување на економијата во втората половина...
Вести Свет

ММФ: Пандемијата може да го зголеми економскиот јаз помеѓу половите

МИА Агенција
Пандемијата со новиот коронавирус би можело да го загрози напредокот што го постигнаа жените во последните три децении во намалувањето на економскиот јаз со мажите,...
Вести Македонија Слајдер

Вонредната состојба го зголеми ризикот од семејно насилство

МИА Агенција
Поради пандемијата со Ковид-19 во земјава е воведена вонредна состојба. Сите граѓани се затворени во своите домови, па така и жртвите заедно со насилниците ги...
Вести Свет

Во Албанија бројот на заразени од „Ковид-19″ се зголеми на 304 лица

Со дијагностицираните 27 нови случаи, бројот на заразени со „Ковид-19″ во Албанија се зголеми на 304 лица,од нив речиси половина или 146 се од Тирана....
Вести Свет

Бројот на умрени од коронавирусот во Иран се зголеми на 54

Бројот на починати од коорнавирусот во Иран во последните 24 часа се зголемил на 54, а бројот на заразени на 978, соопшти портпаролот на иранското...
Еспресо Шоу биз

Кристина Мандарина се пофали со новите усни и на фановите им испрати бакнежи (ФОТО)

Слободен печат
Кристина Пенава, попозната како Кристина Мандарина, ја исполни својата желба и ги зголеми усните, а со резултатот се пофали на социјалните мрежи. Најпознатата продавачка на...
Еспресо Шоу биз

Мадона го зголеми задникот – Сакала да изгледа како Ким Кардашијан, па направила катастрофа (ФОТО)

Слободен печат
Мадона се врати на музичката сцена со албумот „Madame X“, кој ги подели не само критичарите туку и нејзините тврдокорни фанови, а покрај новите песни...
Вести Економија

Доколку патувате низ Србија подгответе се за поголем трошок!

Слободен печат
Владата на Република Србија предложи да се зголеми цената на патарините во земјата за 12 проценти. Според локалните медиуми, повисоката цена ќе се примени кога...