Tag : здравко чолиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Природно е многу убава девојка: Ќерката на Чолиќ го промени изгледот, не е веќе русокоса! (ФОТО)

Васко Спасоски
Повозрасната наследничка на пејачот Здравко Чолиќ (68), Уна Чолиќ која неодамна го прослави своето полнолетство, потополно го промени својот имиџ и од тимот на русокоси...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат
Здравко Чолиќ денеска полни 69 години, а роденденот го слави со семејството и пријателите. Не крие дека е попустлив татко. Вели дека неговата сопруга Сандра...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца, Чола и уште неколку други јавни личности признаа на колку години за првпат воделе љубов!

Васко Спасоски
На оваа скокотлива тема отворено проговорија најголемите српски и регионални музички, ТВ и ријалити ѕвезди. Огњен Амиџиќ Познатиот ТВ водител, актер и пејач „своето сефте“...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Родена е Саманта Фокс, Здравко Чолиќ го забележа првиот значаен успех и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат
Денешниот ден во музичката историја, 15 април, ќе остане запаметен по неколку интересни настани за кои подетално можете да прочитате во продолжение… 1894 година –...
Забава Магазин Магазин слајдер

Ќерката на Здравко Чолиќ ги „запали“ социјалните мрежи со фотографија во мрежасти хулахопки! (ФОТО)

Васко Спасоски
Здравко Чокиќ (68) може да се пофали со две преубави наследнички. Уна и Лара, а повозрасната Уна веќе некое време го привлекува внниманието на социјалните...
Забава Магазин

Ќерката на Здравко Чолиќ воодушевила со изгледот за Нова година: Пристојна, а преубава! (ФОТО)

Васко Спасоски
Повозрасната ќерка на Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ (18), привлекува големо внимание со својата убавина, па следбениците на Инстаграм секојдневно ја опсипуваат со комплименти. Јасно се...
Еспресо Шоу биз

Испиша историја во 2019 година: Здравко Чолиќ одржа шест концерти во Белград, тешко дека некој ќе го стигне! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
„Продужи даље, продужи даље, иди од мене…“  Така пееше Здравко Чолиќ на сите негови шест концерти во белградската „Штарк“ арена и тоа во еден глас...
Еспресо Шоу биз

Згодната ќерка на Здравко Чолиќ е главна на Инстаграм: Малечката Уна објавува жешки фотографии од кои застанува здивот! (ФОТО)

Слободен печат
Уна Чолиќ, повозрасната ќерка на пејачот Здравко Чолиќ неодамна го прослави својот 18. роденден, а судејќи по нејзиниот профил на Инстаграм, ќерката на славниот Чола...
Еспресо Шоу биз

Дали е ова можно: Погледнете колку пари заработи Чола од шестте концерти во Белград (ФОТО)

Слободен печат
Здравко Чолиќ е рекордер кога станува збор за број на концерти закажани еден по друг. Популарниот Чола закажа шест концерти во „Штарк Арена“ во Белград...
Еспресо Шоу биз

Анастасија Ражнатовиќ на концертот на Чолиќ во „опасно“ секси фустан, а погледнете која негова песна ја обожава (ВИДЕО)

Слободен печат
Здравко Чолиќ (68) во петокот и саботата одржа два од предвидените пет концерти во белградската „Штарк“ арена. На концертот присуствувале многу познати личности од целата...