17.8 C
Скопје

Tag : здравко чолиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Здраво Чолиќ денеска полни 70 години: Важи за една од најголемите ѕвезди, а еве каков е приватно

Слободен печат
Пејачот Здравко Чолиќ денес го слави 70-от роденден, иако многумина мислеа дека е помлад. Здравко Чолиќ е роден на 30 мај 1951 година во Сараево....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ носи голема болка во себе

Слободен печат
Ивана Легин ја отпеа познатата песна „Чаје шукарије“, со една од најголемите sвезди на Југославија, Здравко Чолиќ, уште кога беше девојче, а потоа целосно се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Бајковита елка и голем Дедо Мраз: Вилата на Здравко Чолиќ магично украсена за празниците, неговата ќерка покажа дел од рајот

Слободен печат
Погледнете како семејството Чолиќ го украси својот дом по повод претстојните празници… Уна Чолиќ, ќерката на музичката ѕвезда, Здравко Чолиќ, долови само дел од новогодишната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Тука живее Здравко Чолиќ: Соседите отркиваат што мислат за него и зошто никогаш не го фотографираат

Слободен Печат
Вилата на Чола е опкружена со зеленило, пред неа има голем двор, две капии и високи мерки за безбедност. Меѓутоа, интересно е тоа што ниту...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хитот „Она спава“ на Здравко Чолиќ крие трагична приказна за една средношколка

Слободен печат
Познатата песна на Здравко Чолиќ од 70-те години, „Она спава“, крие вистинита и трагична приказна. Чолиќ наводно оваа песна ја испеал во спомен на младата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Здравко Чолиќ познатиот хит „Ноч ми те дугује“ ѝ го посветил на глумицата Јасна: Секогаш дел од моето срце ќе биде резервиран за него

Слободен печат
Сараевската глумицата Јасна Орнела Бери и Здравко Чолиќ во младоста во Сараево се вљубиле еден во друг, а глумицата во едно интервју откри детали од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Брена ми е пријателка, Цеца не е во таа група“: Здравко Чолиќ откри што мисли за колешките… (ФОТО)

Васко Спасоски
Поп-пејачот Здравко Чолиќ ги цени пејачите кои сами себе си го направиле патот и постигнале усхпех без никаква помош, а смета дека Цеца Ражнатовиќ не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Никогаш не се појавува во јавноста: Погледнете како изгледа братот на Здравко Чолиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски
Еден од најпознатите пејачи на Балканот, Здравко Чолиќ во неколку свои интервјуа истакна дека е многу близок со својот брат Драган Чолиќ и дека меѓу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Природно е многу убава девојка: Ќерката на Чолиќ го промени изгледот, не е веќе русокоса! (ФОТО)

Васко Спасоски
Повозрасната наследничка на пејачот Здравко Чолиќ (68), Уна Чолиќ која неодамна го прослави своето полнолетство, потополно го промени својот имиџ и од тимот на русокоси...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат
Здравко Чолиќ денеска полни 69 години, а роденденот го слави со семејството и пријателите. Не крие дека е попустлив татко. Вели дека неговата сопруга Сандра...