Tag : вонземјани

Спорт Фудбал

Неверојатно оправдување за доцнење на тренинг: Го киднапирале вонземјани

Слободен печат
Професионалната кариера на Гиљермо Марино траеше 15 години, од 2000 до 2015 година, а круна на кариерата му беа петте сезони како фудбалер на славната...
Магазин Филм и ТВ

Го памтиме како преслаткото дете од култниот филм: Денес е алкохоличар со многу проблеми

Слободен Печат
Симпатичното момче кое во 1982 година ги покори киносалите ширум светот со улогата во филмот E.T., Хенри Томас, денес има 48 години и води битка...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Сноуден пребарувал за вонземјаните по сите мрежи на ЦИА, еве што открил

Слободен печат
Едвард Сноуден, поранешен вработен во Централната разузнавачка агенција и Националната агенција за безбедност, во јавноста познат откако го откри сандалот за американското шпионирање на своите...
Вести Свет

СВЕТОТ ВО ШОК! Американската морнарица потврди: 3 снимки на НЛО кои ги направиле американските пилоти се АВТЕНТИЧНИ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската морнарица ја потврди автентичноста на видео снимките кои ги направиле нејзините пилоти, а кои се однесуваат на средбите со непознати летечки објекти (НЛО). Овие...
Вести Свет

Што кријат Американците? Двајца холандски тинејџери уапсени во близина на мистериозната „Област 51“

Слободен печат
Двајцата пријатели од Холандија само сакале да видат што е толку фасцинантно за мистериозната „Област 51“ пред да ги напуштат Соединетите Американски Држави и да...
Вести Свет

Берни Сандерс: Ако како претседател дознаам нешто за вонземјаните, сè ќе откријам

Слободен печат
Берни Сандерс, претендентот за кандидат на Демократската партија за претседател на САД најави дека доколку влезе во белата куќа нема да крие информации за вонземјани....
Забава Магазин

Овој човек ТВРДИ: Наскоро ќе се случи нешто СТРАШНО

Слободен печат
Уапсен човек на полицајците им кажал дека вонземјани доаѓаат на Земјата следната година и дека треба што побрзо да побегнеме, пренесува еспресо.рс. Покасно изјавил дека...
Забава Магазин

Професор тврди дека вонземјани киднапираат Бугари

МИА Агенција
Бугарскиот астрофизичар Лучезар Филипов тврди дека вонземјани киднапираат Бугари, а последниот случај е забележан на подрачјето на Варна. Во текст под наслов „Вонземјани киднапираат дедовци...