Tag : војдан стојановски

Кошарка Спорт

Стојановски повторно тренира со францускиот Гравелин Данкерк

Слободен печат
Откако ги надмина сите компликации со транспортот, а потоа ги помина и задолжителните лекарски тестирања, Војдан Стојановски може да ја продолжи својата мисија како играч...
Кошарка Спорт

Франција е идеална дестинација за Стојановски

Слободен печат
После потпишувањето на новиот договор со екипата на Гравелин, македонскиот репрезентативец не ги менува навиките, оние стекнати во текот на оваа сезона, за жал некомплетна,...
Кошарка Спорт

Војдан потпиша нов договор со Гравелин

Слободен печат
Капитенот на македонската репрезентација, Војдан Стојановски, и во наредната сезона ќе го носи дресот на Гравелин Данкерк, откако постигна договор за продолжување на соработката со...
Кошарка Спорт

Стојановски: Мислам дека нема да продолжи првенството во Франција

Слободен печат
И еден од најискусните македонски играчи е еден од оние кои оваа натпреварувачка сезона ќе ја паметат како турбулентна. Само што ја пронајде својата препознатлива...
Кошарка Спорт

Стојановски и Ѓуровски ја напуштија Франција и се враќаат дома

Слободен печат
Со оглед на тоа дека француската кошаркарска федерација ги суспендираа сите натпреварувања, македонските репрезентативци Војдан Стојановски и Стојан Ѓуровски ја напуштија Франција. – Се некако...
Кошарка Спорт

Стојановски и Ѓуроски ги следат препораките, остануваат во Франција!

Слободен печат
Војдан Стојановски и Стојан Ѓуроски ќе останат во Франција. Едниот во Данкерк, другиот во Евре, затоа што препорака на нивните клубови треба да го следат...
Кошарка Спорт

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат
Македонската кошаркарска репрезентација со два порази ги започна квалификациите за ЕП 2021 година. Во првото коло, кошаркарите загубија од Естонија во Скопје со 72:81 притоа...
Кошарка Спорт

Стојановски го напушти По Ортез, но остана во Франција! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во претходните два месеци ги бранеше боите на По Лак Ортез, а денеска нашиот интернационалец има нов клуб во Франција. Војдан Стојановски ќе игра за...
Кошарка Спорт

Олденбург се раздели со Војдан Стојановски

Стојановски летово ќе биде во потрага по нов предизвик, Германците му се заблагодарија за сиот досегашен придонес во натпреварите. – Тој е фантастична личност кој...
Кошарка Спорт

Стојановски скоро без грешка во триумфот на Олденбург

Војдан Стојановски придонесе во победата на Олденбург со 11 поени за скоро 14 минути игра на паркетот (2/3 од поле, 1/1 за три поени, 4/4...