Tag : Влада на Република Македонија

Останатo Спорт

Ако нема публика на трибините, нема да има ниту Ролан Гарос

Слободен печат
Министерката за спорт на Франција, Роксана Марасинеану изјави дека Ролан Гарос чиј старт е презакажан за 27 септември нема да биде одржан доколку не се...
Вести Хроника

Зошто две години нема обвинение за „мозоците“ на крвавиот четврток

Горан Наумовски
„Правдата е спора“. Овој факт како да е позајмена парола и олицетворение на македонското судство е само доказ за спороста на македонските судски органи кои...
Вести Жена Магазин Македонија

ПОРАЗИТЕЛНИ РЕЗУЛТАТИ: Жените сметаат дека семејното насилство е приватен проблем (ИНФОГРАФИК)

Слободен печат
Неверојатни 54,5 отсто од жените во Македонија сметаат дека семејното насилство е приватно прашање и треба да се среди во рамките на семејството. Околу 44...