• вкус

ВИДЕО | Ова попладне вкусете ја најчоколадната торта во светот: Сега знаеме каков вкус има чистото совршенство!

Се прави многу едноставно и релативно брзо… па така на вас ви останува само да уживате во најчоколадниот вкус во светот… Состојки: 80 гр брашно, 20 гр какао, 3 жолчки, 1/4 лажичка сода бикарбона, половина лажичка прашок за печиво, 55 гр шеќер, 1/4 лажичка сол, 50 мл масло, 100 мл млеко, 1 лажичка екстракт од …

ВИДЕО | Ова попладне вкусете ја најчоколадната торта во светот: Сега знаеме каков вкус има чистото совршенство! Read More »