викторија сикрет Archives - Слободен печат

Tag : викторија сикрет

Жена Магазин

Познатата манекенка призна дека ѝ е тешко да вежба после породувањето (ВИДЕО)

Слободен Печат
Поранешниот ангел на Викторија Сикрет во едно од поновите интервјуа истакна дека повторното враќање на старата фигура било „макотрпно искуство“, но и дека вишокот на...
Еспресо Жена Мода Убавина Шоу биз

Бела Хадид призна: Работата ме натера да плачам секој ден!

Слободен печат
Уште од самиот почеток кога почна да работи како модел, кариерата на Бела Хадид оди само нагоре. Не требаше да помине многу време пред да...
Еспресо Мода

Адријана Лима во фустан кој е прогласен за најголемо модно промашување во 2019 година! (ФОТО)

Слободен Печат
Можела да избере било каков друг фустан на светот, било кој дизајнер и било каков стилист, но таа избра – катастрофа, велат скоро сите критичари....
Еспресо Убавина

Оваа заносна бринета има реални женски мерки: Треба сите да бидеме рамноправно застапени (ФОТО)

Слободен печат
По бројните критики дека вработуваат само преслаби манекенки и влијаат на идеалот за убавина во современото општество, берендот „Викторија сикрет“ реши кончено да им даде...
Еспресо Шоу биз

Која е ПРВАТА ТРАНСРОДНА манекенка на Victoria’s Secret? (ФОТО)

Слободен печат
По бројните вербални напади и бојкотот на потрошувачите поради изразената естетска униформираност, модната куќа Victoria’s Secret одлучи да ја смени својата политика. Ја ангажираше првата...