4.2 C
Скопје

Tag : велосипедизам

Ви Препорачуваме Останатo Спорт

ВИДЕО | Димитријоски: Aмбиција ми е да возам на големите трки како Тур де Франс или Џиро ди Италија

Слободен печат
Велосипедист кој изминативе години е на тронот на друмскиот велосипедизам во Македонија. Освоено над 60 медали и пехари, од кои повеќето златни. Победник на ранг-листа...
Останатo Спорт

ВИДЕО | Иванова: Спортот ја надополнува енергијата – Велосипедот е една од најмоќните алатки за секој граѓанин

Слободен печат
Дуња Иванова, како претставник на Велосипедскиот клуб Енерџи од Скопје е годинешниот државен првак со освоени три први места на Државното друмско-ридско, Државното друмско –...
Останатo Спорт

Италија во солзи: Голема спортска надеж почина од коронавирус!

Слободен печат
Италијанскиот велосипедист Микаел Антонели почина на 22-годишна возраст од последици на коронавирусот. Антонели беше голема спортска надеж во велосипедизмот, а пред две години и четири...
Останатo Спорт

Интервју Дуња Иванова: Спортот ми ја надополнува енергијата, ВК Енерџи со мали чекори кон големи промени!

Дуња Иванова која е претставник на велосипедскиот клуб Енерџи од Скопје е државниот шампион со освоени три први места на Државното друмско-ридски, Државното друмско-хронометар и...
Останатo Спорт

Словенецот Погачар сензационален победник на Тур де Франс

Слободен печат
Погачар кој вози за тимот на УАЕ, на претпоследната 20. етапа успеа да го надополни заостанувањето од речиси една минута во однос на првопласираниот сонародник,...
Вести Македонија

Повреден велосипедист на планината Баба, интервенираше тим на ДЗС

Слободен печат
Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) информира дека вчера по пријава за повреден планински велосипедист на планината Баба, нивниот тим веднаш со помош на теренско...
Останатo Спорт

Валкан потег кој предизвика тешка несреќа: Велосипедист во кома откако беше турнат од колега (ВИДЕО)

Слободен печат
Имено, во последните метри во спринтот за победа во првата етапа се бореа Холанѓаните Дилан Гроневеген (Џамбо-Висма) и Фабио Јакобсен (Квикстеп). Во тие моменти Јакобсен...
Останатo Спорт

Ако нема публика на трибините, нема да има ниту Ролан Гарос

Слободен печат
Министерката за спорт на Франција, Роксана Марасинеану изјави дека Ролан Гарос чиј старт е презакажан за 27 септември нема да биде одржан доколку не се...
Останатo Спорт

ТРАГЕДИЈА: Велосипедист загина откако се удри во бетонски столб

Слободен печат
Џовани Јанели подоцна во болницата им подлегна на тешките повреди кои ги здоби по трагичниот удар. Трагичниот настан се случи при самиот крај на трката...
Останатo Спорт

70-годишна баба без проблем ја искачува велосипедската „патека на смртта“

Слободен печат
Велосипедската патека во Боливија позната како „Патека на смртта“ е необичен избор за 70-годишна баба, но Мирта Муњоз покажа дека годините не се пречка за...