24 C
Скопје

Tag : вегетаријанска исхрана

Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Ново истражување: Веганите имаат дури 43% поголем ризик од кршливост на коските

Слободен Печат
Луѓето кои следат вегански или вегетаријански начин на исхрана имаат 43% поголем ризик од фрактури на коските во споредба со луѓето кои јадат месо, покажа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кристи Бринкли и во седмата деценија изгледа 30 години помладо: Тајната е во вегетаријанската исхрана

Слободен Печат
Актерката и поранешна манекенка Кристи Бринкли (66) може да се пофали со завидна фигура и одличен изглед во седмата деценија. Поминаа скоро четири децении откако...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ конечно откри зошто не јаде месо

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ по победата над Јошихито Нишиока обезбеди пласман во четвртото коло каде го очекува Аргентинецот Шварцман. Тој е задоволен бидејќи сервисот одлично го служеше,...