18.5 C
Скопје

Tag : ваучер

Вести Економија Слајдер

Хотелиерите реагираат: Бројот на ваучери за туризам е премал, бараат да се преиспита одлуката

Слободен печат
Комората на хотелиери ХОТАМ реагира дека буџетот одреден од Владата за туристички ваучери од 200 евра за оваа летна сезона е премал и дека ќе...
Вести Економија Слајдер

Објавен јавен повик за пријавување на хотели за прием на гости со ваучери за туризам за работници со ниски приходи

Слободен печат
 Министерството за економија го објави јавниот повик за пријавување на интерес од страна на угостителските објекти за сместување за прием на гости кои ќе добијат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Јелена Карлеуша по вакцината доби ваучер за шопинг: Со што ќе се поднови пејачката?

Слободен печат
Како една од првите 100 вакцинирани во ТЦ Ушќе, Јелена Карлеуша доби ваучер за шопинг во вредност од 3.000 динари за шопинг во споменатиот трговски...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Кој не е вакциниран или нема ПЦР тест не може да си го искористи ваучерот за Грција

Масовната и брза вакцинација во нашата земја, ќе биде пресудна за тоа кој прв ќе се „распостели“ на некоја од лежалките на Егејското море. Во...
Вести Свет

Швајцарија: Трговски синџири нудат подарок ваучер со биткоини

Слободен печат
„Манор“, најголемиот швајцарски трговски синџир почна да нуди подарок ваучери со биткоин, и досега тоа е пилот проект во 59 нивни објекти. Во исто време,...
Вести Економија

Отворете сметка или депозит во Халкбанк и добијте ваучер за да се почестите на наша сметка

СП.
Физичките лица кои ќе отворат трансакциска сметка во Халкбанк преку која ќе добиваат плата или пензија или доколку почнат да штедат во Банката и тоа...
Вести Економија

Ангеловска: Се проширува листата на продавници во кои може да се плаќа со Домашната платежна картичка

Слободен печат
Се проширува листата на продавници во кои може да се плаќа со Домашната платежна картичка. Новите дејности што беа додадени се: продавниците за текстил, обувки,...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Околу 115 илјади граѓани ќе добијат ваучер за домашен туризам

Слободен печат
Околу 115.000 граѓани ќе добијат ваучер за домашен туризам, како дел од третиот пакет економски мерки со цел поддршка на туризмот, објави лидерот на СДСМ...
Вести Македонија Слајдер

Битиќи: Трет пакет економски мерки – платежна картичка за активните невработени лица, ваучер за домашен туризам (ВИДЕО)

Слободен печат
Владата го усвои третиот сет економски мерки во насока на опоравување на домашната економија во периодот на враќање во нормала по кризата со коронавирусот. Третиот...
Вести Македонија Слајдер

Велковски: Онлајн наставата во Лозово се одвива без проблем

Слободен печат
Оштината ги презема сите мерки кои што се предложени од Владата. Граѓаните сериозно ја сфатија ситуацијата и имајќи предвид дека сме земјоделска општина, луѓето ги...