• УЧК

Споменикот на ОНА е дивоградба, но такви се и сите споменици на плоштадот во Скопје, вели Пендаровски

Претседателот на државата Стево Пендаровски вечерва во „Само интервју“ на Канал 5 рече дека споменикот посветен на ОНА во Слупчане е дивоградба, но и дека комисија на претходната влада на Зоран Заев, составена од експерти и урбанисти, утврдила оти над 90 отсто од спомениците и сето она што е изградено во Скопје како дел од …

Споменикот на ОНА е дивоградба, но такви се и сите споменици на плоштадот во Скопје, вели Пендаровски Read More »