• убие

Кумановец со нож сакал да убие сограѓанин

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Е.Ј.(20) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид”. На втори овој во Куманово пријавениот со остар предмет го нападнал кумановецот Б.И., нанесувајќи му убодна рана.