Tag : трибини

Спорт Фудбал

Чудна изјава на поранешниот хрватски селектор: Зашто само скандирањето „Убиј го Србинот“ е навреда

Слободен печат
Поранешниот хрватски репрезентативец, а потоа и селектор на „коцкестите“, Игор Штимац во интервју за „Индекс“ зборуваше за скандирањата на фудбалските терени. Штимац вели дека не...
Спорт Фудбал

Италијанската Серија А ќе ги отвори стадионите на 3 октомври?

Слободен печат
Првите луѓе во италијанската фудбалска федерација и Серија А според „Ил Кориере дело Спорт“ размислуваат да ги отворат стадионите од третото коло во натпреварувачката сезона...
Спорт Фудбал

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат
Екипите кои се натпреваруваат во Бундеслигата би сакале да им овозможат на навивачите да се вратат на стадионите од почетокот на новата сезона на 18...
Спорт Фудбал

Се враќаат и навивачите на фудбалските стадиони

Слободен печат
Одреден број на навивачи ќе можат да присуствуваат на фудбалските натпревари во најсилниот полски шампионат од 19 јуни, но и во другите натпреварувања. Како што...
Останатo Спорт

Ф1, Хамилтон: Ќе биде многу тажно без гледачи на трибините

Слободен печат
Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон го сподели своето мислење за одржувањето на трките во Формула 1 пред празни трибини поради пандемијата на коронавирус. Според светскиот...
Спорт Фудбал

ФА: Тешко е за очекување дека наскоро ќе се вратат навивачите

Слободен печат
Претседателот на Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) вели дека не очекува наскоро навивачите да се вратат на трибините. Според Грег Кларк реалноста е дека едноставно...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид во иднина ќе има спектакуларен стадион! (ВИДЕО)

Слободен печат
Стадионот „Сантјаго Бернабеу“, домот на мадридски Реал и еден од најголемите фудбалски храмови на Стариот континент, навистина е импонзантен. Од порано е познато дека управата...
Спорт Фудбал

Во Италија спортот без навивачи до крајот на годината

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот во Италија полека започна да стивнува, бројот на жртви на дневно ниво се намалува, поради што челниците на Серија А и екипите...
Еспресо Шоу биз

„Ова е за во затвор“: Бекам повторно ја бакнува ќерката во уста (ФОТО)

Слободен печат
Познато е дека фудбалерот Дејвид Бекам своите деца од раѓање ги бакнува во уста, но последната фотографија, на која ќерката Харпер ја бакнува во уста...