Tag : тони грнчаров

Кошарка Спорт

Американецот Олуџоби го засили МЗТ Скопје Аеродром

Слободен печат
Најавените подобрување во играчкиот ростер на МЗТ Скопје Аеродром за вториот дел од сезоната почнаа со денешното потпишување договор со Американецот Феми Олуџоби (23 год.,...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје ќе менува дел од странците

Слободен печат
МЗТ Скопје е лидер во домашниот шампионат, додека во АБА2-лигата се наоѓа на второто место, но управата не е задоволна од прикажаните игри на дел...
Кошарка Спорт

Промовиран женскиот кошаркарски клуб МЗТ Скопје Аеродром

Слободен печат
Станува збор за своевидна фузија со прволигашот со долга и богата традиција, Студент Академија, кој веќе официјално го промени името и во вториот дел од...
Кошарка Спорт

„Болница Неуромедика“ ќе се грижи за здравјето на кошаркарите на МЗТ

Слободен печат
„Неуромедика“ е првиот приватен медицински бренд во Македонија, кој веќе 27 години работи на полето на современа и напредна здравствена заштита. Низ постојаното вложување и...
Кошарка Спорт

Стојановски: Ќе направиме сè да ја победиме Слобода Тузла!

Слободен печат
Популарните „штркови“ предводени од тренерот Ѓорѓи Кочов се подготвуваат за новата сезона во АБА2 лигата, а првиот меч во регионалното натпреварување ќе го имаат в...