• Тито Петковски

Петковски: Радев е докажан националшовинист, а во валканата игра е вклучена целата ЕУ

Претседателот на Нова социјалдемократска партија (НСДП), Тито Петковски со објава на Фејсбук реагираше на бугарското вето за Македонија, а ги искоментира и изјавите на бугарскиот претседател Румен Радев. – Румен Радев говори дека „нема ‘да’ за Македонија сѐ додека не се искорени изопачениот став кон Бугарија“. И тоа воопшто не ме вознемирува. Станува збор за …

Петковски: Радев е докажан националшовинист, а во валканата игра е вклучена целата ЕУ Read More »