Tag : титаник

Вести Македонија Слајдер

Пејачката Малинкова тврди: Ќе барам оштета, никогаш не сум донирала пари за политичка партија

Пејачката Ани Малинкова од Кавадарци, која подолго време живее во Скопје, денеска се појави во својство на сведок во постапката на случајот „Титаник“. Пред нејзиното...
Вести Македонија Слајдер

Членови на ВМРО-ДПМНЕ, сведоци во „Титаник” не се сеќаваат дека донирале по 1.000 евра за партијата

Горан Наумовски
Кичевецот Наќо Николов, вработен во Р.Е.К. “Осломеј”, член на ВМРО-ДПМНЕ од 1990 година денеска пред судскиот совет во случајот „Титаник” изјави дека никогаш во банка...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

СЛУЧАЈ „ТИТАНИК“: Наводните финансиери на ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека не давале по илјада евра за партијата

Горан Наумовски
Каролина Павловска од скопското село Петровец пред скоро време дознала дека таа наводно во 2011 година преку банка уплатила 60.000 денари за ВМРО-ДПМНЕ. Павловска при...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Тајни што потонаа заедно со Титаник: Пожар, преголема брзина, торпедо…

Слободен печат
За Титаник велеле дека е неуништлив, дека никогаш нема да потоне и дека е најдобриот брод во своето време. Како тогаш овој прочуен брод не...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Сите го паметиме како злобниот но и згоден заводник од Титаник – Денес нема ниту трага од неговиот заводлив лик (ФОТО)

Слободен печат
Били Зејн бил фотографиран во непрепознатливо издание на плажа во Малибу, додека се дружел со Овен Вилсон. Кариерата на холивудскиот актер Били Зејн ја одбележа...
Слајдер Хроника

Денеска пресуда за „Титаник 3″

Обвинетите во предметот „Титаник 3″, Ејуп Аљими и Исмет Гури, денеска во Кривичниот сид Скопје треба да ја слушнат пресудата која ќе ја изрече судијката...
Вести Македонија Слајдер

Коронавирусот го одложи процесот за „Титаник 3“

Горан Наумовски
Судењето за случајот „Титаник 3“ е одложено за 25 март согласно препораките на Владата за справување со коронавирусот изјави денеска судијката Марија Клетничка, која извести...
Вести Македонија Слајдер

Тројца сведоци потврдија дека не уплатиле по 1.000 евра за ВМРО-ДПМНЕ

Лазар Ацевски од Кочани, сведок во случајот „Титаник“, денеска пред судечкиот совет во овој процес изјави дека своеволно, има донирано пари за политичка партија ВМРО-ДПМНЕ...
Вести Македонија Слајдер

Сведоци се исплашиле од коронавирус, судот нареди да се уапсат

Петмина сведоци на Основното јавно обвинитество во случајот „Титаник“ го известиле јавниот обвинител дека поради новонастанатата состојба со коронавирусот денеска нема да дојдат да сведочат....
Вести Македонија Слајдер

Митков: Парите за ВМРО-ДПМНЕ му ги давав на поштарот Марјан

Повеќе пати имам давано донации за партијата ВМРО-ДПМНЕ. Но, никогаш јас не сум уплатил 60.000 денари со уплатница преку банка. Во СЈО дознав дека постои...