Tag : студент

Забава Магазин Магазин слајдер

Чудо од дете: Најмладиот дипломец во историјата на факултетите, има 13 години и четири дипломи!

Слободен печат
Џек Рико (13) од САД има дури четири дипломи на стручен соработник – ги стекнал во рок од само две години. Само за споредба, на...
Вести Македонија Слајдер

30 ПРАШАЊА СО СТУДЕНТ ВО „КУЗМАН“: Името на мојот студентски живот како филм би бил САМОУНИШТУВАЊЕ (ВИДЕО)

Слободен печат
Во стил на функционерите на СДСМ, кои објавија неколку видеа како одговараат на 30 секојдневни прашања, Радио МОФ на својот Фејсбук профил објавија видео од...
Вести Свет

ТРАГЕДИЈА НА ПРОТЕСТИТЕ ВО ХОНГКОНГ: Загина студент

Слободен печат
Студент од Универзитетот во Хонгконг, Чау Тс-Лок, кој падна од гаража откако полицијата фрли солзавец за време на судирите со антивладините демонстранти, почина рано утрово....
Вести Свет

ГО ТЕПАЛЕ ДО СМРТ ЗОШТО ЈА КРИТИКУВАЛ ВЛАДАТА: Четиричасовна агонија на студент од Бангладеш

Слободен печат
Студент во Бангладеш беше убиен во студентски дом во неделата, неколку дена откако ја критикувал владата на земјата на социјалните мрежи. Според изјави на сведоци,...