12.8 C
Скопје

Tag : стареење

Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Зошто жените стареат побрзо од мажите?

Слободен печат
Се покажа дека жените стареат побрзо од мажите. Тоа не е изненадување затоа што има многу причини за тоа – од бременост до менопауза, но...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин Магазин слајдер

Колку долго луѓето можат да живеат? Научниците го открија максималниот животен век и бројот е шокантен!

Слободен печат
Научниците претставија паметна стратегија за користење на тестовите за крвта за кои тврдат дека можат да ја измерат максималната возраст којашто човечкото тело може да...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кралицата Летиција (48) гордо ги покажа седите влакна: Вака изгледа достоинственото стареење!

Слободен печат
Совршена комбинација на облека во секоја пригода… Позната по својот елегантен стил на облекување и навика за модно рециклирање, 48-годишната шпанска кралица Летиција изненади со...
Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

Знаци на предвремено стареење: Како да ги препознаете и да ги спречите

Слободен Печат
Можеби ви станува потешко да го отворите контејнерот или да го држите воланот во автомобилот на 50 години, но ако тоа се случува порано може...
Забава Магазин Магазин слајдер

Како старееме според хороскопскиот знак? Прочитајте за себе и за вашите пријатели, ќе биде интересно!

Слободен печат
Секој од нас старее, но на различен начин. Под влијание на планетите, според темпераментот, карактерните црти, јаките и слабите страни…, проверете како старее вашиот хороскопски...
Магазин Магазин слајдер Храна

Храна што го забрзува стареењето

Слободен печат
Постојат намирници што го поттикнуваат губење на колагенот од телото и негативно влијаат врз здравјето на кожата и поттикнуваат појава на брчки. Здравиот начин на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега – разлика нема! (ФОТО)

Васко Спасоски
Досега се изначитавме за странските ѕвезди како изгледаат прекрасно и покрај тоа што веќе се во зрелите години, но ако размислиме подобро такви примери можеме...
Вести Економија

Недостигот на работната сила е резултат на стареењето на населението

МИА агенција
Населението во светски рамки постојано старее. Прогнозите на Обединетите нации се дека до 2050 година едно од шест лица ќе биде над 65 години, за...
Здравје Магазин

Бабин лек: Правете го ова еднаш во денот и никогаш веќе нема да се разболете!

Слободен Печат
Терапевтскиот ефект на едноставната техника за лечење – жабуркање масло во устата лечи: Главоболка и забоболка Болести во крвта Парализа Радоликулитис Егзема Епилепсија Тумор Болести...
Забава Магазин

Еве како ќе изгледаат нашите политичари кога ќе „остарат“ (ФОТО)

Слободен печат
„Face App“ се нарекува најпопуларната апликација во моментов. Фотографиите направени со оваа апликација се хит на социјалните мрежи. Со една од можностите за користење на...