• ссп

Алексиќ: Иако нема да бидат фер, ние излегуваме на избори

Претставниците на опозицијата собрани околу Партијата за слобода и правда (ССП), Народната партија (НС) и Демократската партија (ДС) денеска најавија дека заедно ќе излезат на избори, пренесува Данас.рс. Одиме на избори, потпишавме и договоривме заеднички настап, се разбира условно кажано избори, бидејќи се уште немаме слободни и фер избори, соопшти Мирослав Алексиќ, потпретседател на Народната …

Алексиќ: Иако нема да бидат фер, ние излегуваме на избори Read More »