Tag : спортска сала

Вести Македонија

Адеми: Спортската сала во гостиварско Дебреше ќе биде готова во септември

Слободен печат
Спортската сала која се гради во гостиварското село Дебреше ќе биде завршена пред рокот, рече министерот за образование и наука Арбер Адеми по извршениот увид...
Вести Македонија

Владата донесе одлука да се врати спортската сала и други објекти на општина Куманово

Слободен печат
Владата на вчерашната седница донесе одлука спортската сала и другите спортски објекти да и бидат вратени на општина Куманово како и други спортски сали и...
Вести Скопје

Заев oд Бекингемската палата директно во Волково: Тука ми е поубаво, дома си е дома

400 000 евра ќе ја чини општина Ѓорче Петров спортската сала, која започна да се гради во рамки на ОУ „Јоаким Крчовски“, а која денеска...
Вести Скопје

Реконструкција на спортската сала во ОУ „Петар Здравковски-Пенко“ во Бутел

Слободен печат
Во Општинското основно училиште „Петар Здравковски-Пенко” се врши реконструкција на подот на фискултурната сала, комплетно се менува подлогата и се поставува нов висококвалитетен буков паркет...
Вести Скопје

Реновирана спортска сала во општина Кисела Вода

Слободен печат
Општина Кисела Вода во соработка со јавното претпријатие „За стопанисување со спортски сали и објекти – Кисела Вода” ја реновираше спортската сала „Независна Македонија”. –...
Вести Скопје

Градежни активности за време на летниот распуст во училиштата во Ѓорче Петров

Промена на покривот на основното училиште Димитар Поп Георгиев- Беровски во Ѓорче Петров, најавуват општинските власти. Како што информираат од општината, во процедура е тендерската...
Вести Скопје

АСУЦ „Боро Петрушевски од денеска има нова современа спортска сала

Слободен печат
Градоначалникот Шилегов денеска присуствуваше на отвoрањето на новата спортска сала во СУГС „Боро Петрушевски“ каде што се обрати пред присутните гости. – АСУЦ „Боро Петрушевски“...