25.8 C
Скопје

Tag : сораја

Магазин Магазин слајдер Сцена

Хрватската старлета непрепознатливa: Знаете ли која е девојкава на фотографијата?

Слободен печат
Стотици илјади следбеници на Инстаграмот на Сораја Вучелиќ, не можеа да ја препознаат на најновата фотографија што ја објави. Старлетата благодарение на операциите веќе е...
Жена Магазин Магазин слајдер

Сораја, принцезата со тажен поглед и уште потажна судбина

Слободен печат
Жена со смарагдни очи и исклучителна убавина поминала 8 години на тронот на пребогатиот Иран. Од царското семејство била протерана зашто не родила наследник. За...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Обвинителството покрена обвинителен предлог против Сораја Вучелиќ Масони!

Васко Спасоски
Основото јавно обвинителство во Пљевља покрена обвинение против Сораја Вучелиќ Масони (33) и подгоричанката Маја М. (32), бидејќи ги прекршиле мерките за забрана на меѓународен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се огласи Сораја по нејзиното апсење: Се е во ред, не претерувајте! (ФОТО)

Васко Спасоски
Црногоската старлета Сораја Вучелиќ – Масони (34) вчера беше уапсена во Жаљак во Црна Гора, поради тоа што не постапувала според здравствените прописи на таа...
Еспресо Магазин

Старлетата Сораја уапсена во Црна Гора

Слободен печат
Сораја Вучелиќ-Масони, 34-годишната старлета е уапсена во Црна Гора поради сомнение дека сторила казнено дело на непостапување според здравствените прописи за сузбивање на опасната болест,...
Еспресо Шоу биз

Запознајте ја новата другарка на старлетата Сораја – Оле од Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред неколку дена познатата српска старлета Сораја Вучелиќ на својот профил на Инстаграм сподели неколку видеа на кои друштво и прави атрактивната скопјанка – Оле...
Еспресо Шоу биз

Сораја го истакна огромниот задник, фановите збудалеа (ФОТО)

Слободен печат
Најновата објава на Сораја на Инстаграм не можеше да пројде незабележано. Старлетата позираше во проѕирна наметка, а нејзиниот задник беше во преден план. И додека...
Еспресо Шоу биз

Сораја го исече свршувачкиот прстен и објави дека повторно е слободна! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сораја Вучелиќ на Инстаграм обелодени дека е повторно слободна и тоа на специфичен начин. Имено, таа на својот профил објави кратко видео на кое се...
Еспресо Шоу биз

ОДБРОЈУВААТ ДО СВОЈАТА СМРТ: Сораја и Ана Кораќ се нашле во НОВ ПРОБЛЕМ! (ФОТО)

Слободен печат
Сораја Вучелиќ покрена бизарен тренд – започна да ги наговара своите пријатели да ја инсталираат апликацијата која го одбројува времето до нивната смрт… Одделни лица...
Еспресо Шоу биз

Сораја не штедеше на прославата на роденденот: Пејачите не можеле да го додржат бакшишот во раце, а имала и торта од банкноти (ФОТО+ВИДЕО)

Теодора Циклевска
Старлетата Сораја Вучелиќ го прославила 33. роденден како што најдобро знае – трошејќи пари. Со прославата доцнела неколку дена бидејќи на денот на роденденот никако...