2 C
Скопје

Tag : соопштение

Вести Македонија Слајдер

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ за Заев: Очаен, осамен и арогантен олигарх кој од петни жили се држи за фотелјата

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев вечерва гостуваше во Дневникот на ТВ Сител по што следуваше реакција во вид на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ во кое лидерот на СДСМ...
Вести Македонија Слајдер

Наставници го отфрлаат понудениот концепт за историја: Тргнете во реформи од самите себе

Слободен печат
Асоцијација на Наставници по Историја на Македонија, како невладина организација во која членуваат голем број на наставници по историја од државата, преку соопштение до јавноста...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Од денес секој починат и заразен во Штип, оди на душа на Заев, Николов и СДСМ

Слободен печат
Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ  го обвини премиерот Зоран Заев дека со одржувањето на гласањето за предвремени локални извори во Штип го загрозил животот на стотици граѓани...
Вести Македонија

Левица: Ваквата циркус-политика достигна ново дно

Слободен печат
Националното предавство на СДСМ е логична последица на претходно покрадениот народен имот од страна на крупните сопственици како финансиери на оваа партија. Кооперативноста со фашистичките...
Вести Македонија

СДСМ: Додека сите се борат против коронавирусот, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски ги саботираат мерките

Слободен печат
СДСМ утрово реагираше со соопштение на обвинувањата испратени од ВМРО-ДПМНЕ. – За Владата предводена од СДСМ приоритет е заштита на здравјето на граѓаните во услови...
Вести Македонија

„Левица“: Антикорупциска да го испита работењето на Сугарески и носењето на контроверзниот ДУП за „Шик Јелак“

Слободен печат
Скандалите што секојдневно ја следат криминалната коалиција на власт се доказ дека државата и институциите се заробени и се користат единствено во насока на задоволувањето...
Вести Македонија Слајдер

ВМРО-ДПМНЕ: Се бележат црни рекорди од ковид-19, Филипче мора да поднесе оставка

Слободен печат
Министерот Венко Филипче мора што побрзо да даде оставка од функцијата за да се спасат што повеќе животи, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести Македонија

РКЕ со демант за ВМРО-ДПМНЕ: Тврдењата за висината на платата на Бислимоски се неточни и лажни

Слободен печат
Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) и водни услуги ја отфрла изјавата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски за висината на платата на претседателот на РКЕ,...
Вести Македонија

„Левица“: Над милион евра за тендер за нови учебници што се набавуваат секоја година

Слободен печат
На само шест работни дена од одложениот почеток на учебната година, наставниците и учениците не знаат по кои нови странски учебници ќе учат учениците од...
Вести Македонија

Реакција на „Твоја Партија“: Субвенционирање на вработувања по националност е дискриминација

Слободен печат
„Твоја Партија“ остро ги осудува изјавите од првиот вицепремиер Артан Груби и на министерот за економија Крешник Бектеши за субвенционирање на приватни компании кои ќе...