Tag : соопштение

Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев го претвори Собранието во пазар

Слободен печат
Стравот на Зоран Заев од соочување со македонскиот народ е голем и затоа по секоја цена бега од избори. Откако беа договорени изборите Заев покажува...
Спорт Фудбал

„Комити“: Негативните вести од Анталија повторно ни го нарушуваат мирот!

Слободен Печат
Навивачката група на Вардар, „Комити“ ја слушнаа информацијата дека Сергеј Самсоненко дека нема да продолжи да го финансира клубот и дека сите фудбалери се слободни...
Вести Македонија

Засилени проверки и контрола на отпадот што влегува во државата

МИА Агенција
Со цел поголема безбедност и заштита на здравјето на граѓаните, а во контекст на актуелизирањето на увозот на отпад во Северна Македонија, дополнително е подигнат...
Вести Македонија Слајдер

ВМРО-ДПМНЕ: Заеви во 2014 година се снимени во изборен криминал

Слободен печат
Во соопштението на ВМРО ДПМНЕ се вели дека Зоран Заев со посебни истражни мерки и во 2014 година е снимен како врши кривично дело. –...
Вести Македонија

Демократски сојуз: Партиите да не вршат притисок врз медиумите и да не шират лажни вести

Слободен печат
Демократскиот сојуз го поздравува донесувањето на Регистерот на професионални онлајн медиуми што го промовираа Здружението на новинарите на Македонија и Советот на етика во медиумите...
Вести Македонија

Печатница „Киро Дандаро”: Пожарот не предизвика никаква материјална штета

Слободен печат
АД печатница „Киро Дандаро”-Битола информира дека синоќа по 22 часот во еден од магацините на фабриката се случил незначителен пожар и без последици. Во изјава...
Вести Македонија

Хелсиншкиот комитет: Корупцијата останува еден од најсериозните проблеми

Слободен печат
На Меѓународниот ден на борбата против корупција, 9 Декември, констатираме дека корупцијата и одлучувањето при постоењето на судир на интереси претставуваат феномени кои во значителна...
Останатo Спорт

Маленко: Пливачката федерација ниту е зависна, ниту е заложник

Слободен печат
Како што вели Александар Маленко, тој ја гледа само Пливачката федерација на Северна Македонија како единствена институција легална за пливање и далечинско пливање во нашата...
Вести Економија

Тројца добитници на Нобеловата награда за економија (ВИДЕО)

На економистите Абиџит Банерџи, Естер Дуфло и Мајкл Кремер им е доделена Нобеловата награда за економија за оваа година и за „нивниот експериментален пристап кон...
Еспресо Шоу биз

За симболот „Голема Албанија“, Кајмакоски напиша: „Ова е вистината, ве молам објавете ја“

Васко Спасоски
Огромна прашина се крена откако во српските медиуми се појави фотографија на која наводно нашиот Даниел Кајмакоски со раце го покажал симболот на Голема Албанија....