Tag : снежна бура

Вести Свет Слајдер

Голема снежна бура во Канада: Затворен аеродромот во Њуфаундленд, илјадници луѓе останаа без струја (ВИДЕО)

Слободен Печат
Аеродромот, но и голем дел компании денеска останаа затворени на Њуфаундленд во Канада по снежната бура која го погоди островот, а во некои делови предизвика...
Вести Свет

Расте бројот на жртви во снежните лавини во Пакистан и Авганистан

Слободен печат
Бројот на загинати во снежните бури и лавини, кои во изминатите денови ги погодија Пакистан и Авганистан, пораснаа на 160 лица, поради тоа што спасувачките...
Вести Свет Слајдер

Силно невреме го зафати САД, најмалку 11 жртви

Слободен печат
Најмалку 11 лица, меѓу кои и двајца работници во службите за итни случаи, загинаа во силното невреме што ги погоди јужните делови на САД и...
Вести Свет Слајдер

САД: Четири жртви од лошото невреме, илјадници летови откажани

Слободен печат
Најмалку четри лица го загубија животот, повеќе од 1.000 летови се откажани, илјадници луѓе останаа без електрична енергија во различни делови од седум држави во...
Вести Свет

СНЕЖНА БУРА ВО САД: Најмалку шест загинати во непогодата која ќе зафати 39 милиони луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат
Шест лица во две американски држави загинаа во бурата која го зафати централниот дел на САД, соопштија властите. Бурата го зафати регионот од Карпестите Планини...
Вести Свет

Најмалку две жртви во снежна бура во САД

МИА Агенција
Најмалку две лица досега загинаа во снежното невреме што го погоди САД и предизвика бројни нарушувања во воздушниот и патниот сообраќај. Во Аризона загинало петгодишно...
Вести Свет

Откажани стотици летови: Повеќето Америкнаци ќе останат во своите домови за Денот на благодарноста

Слободен печат
Снежната бура која го погоди западниот дел на САД предизвика блокада на патиштата, а со стотиците откажани летови многумина Американци ќе мора да ги сменат...