• Симона Халеп

ФОТО | Тенисерката Симона Халеп се омажи за 13 години постар македонски милионер

Романската тениска sвезда Симона Халеп (29) се омажи за македонскиот богаташ Тони Јурук (42), кој е 13 години постар од неа. Двојката во средата организирала раскошна венчавка во нејзиниот роден град Констанца, град кој е најголемо пристаниште на Црното море. Двократната Гренд слем шампионка и поранешна најдобра тенисерка на планетата одлучи својата тригодишна врска да …

ФОТО | Тенисерката Симона Халеп се омажи за 13 години постар македонски милионер Read More »